Никол Шанахан

Сподели со своите пријатели

Независниот кандидат за претседателските избори во Соединетите Американски Држави, Роберт Кенеди Јуниор, ја избра Никол Шанахан за потпретседател, а неговата независна кандидатура се чини дека ги исплаши демократите, пишуваат медиумите. Loading… Никол Шанахан (38) е калифорниска адвокатка и филантроп, таа никогаш не извршувала никаква јавна функција, пренесува Бета. Таа јаПрочитај повеќе