Нгујен Ксуан Фук

Сподели со своите пријатели

Виетнамскиот претседател Нгујен Ксуан Фук поднесе оставка откако владејачката Комунистичка партија го прогласи за виновен за прекршувања и неправилности од страна на функционери кои му биле подредени, пренесува државната новинска агенција. Loading… Фук (68), поранешен премиер, на претседателската функција беше неполни две години, што е главно свечено, а засега неПрочитај повеќе