Ненси Фезер

Сподели со своите пријатели

Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер најави воведување гранични контроли на границата со Полска и Чешка, објавија во саботата германските медиуми. Loading… „Мислам дека сега треба да бидеме прагматични и да воведеме стационарни гранични контроли и на границите со Полска и Чешка“, рече германската министерка за внатрешни работи НенсиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Берлин подготвува нов закон за построга контрола на оружјето, според кој од потенцијалните сопственици ќе се бара психолошки тест, изјави во петокот германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер, по смртоносното пукање во салата на Јеховините сведоци во Хамбург. Loading… Таа спомна дека неодамнешниот бран на пукотници укажува на потребатаПрочитај повеќе