Наталија Кумениук

Сподели со своите пријатели

По големата контраофанзива на истокот на Украина, во која Украина ослободи огромна територија, армијата соопшти дека има напредок и на југ, кај Херсон. Loading… Украина пред неколку недели таму започна контраофанзива, која се одвива многу бавно и со многу жртви на двете страни. Наталија Кумениук, портпаролка на јужната команда наПрочитај повеќе