Насер Канани

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи Насер Канани Чафи денеска изјави дека соработката на Иран со Русија се заснова на заеднички интереси и не е насочена против трети земји. Loading… Тој посочи дека тврдењата дека Иран произведува дронови во Русија и дека Москва купува ракети од Техеран се „политичкиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иран е подготвен да ја продолжи соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), изјави денеска портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Насер Канани. Loading… Тој додава дека МААЕ „не подлегна на израелскиот притисок во врска со нуклеарните активности на Техеран“. Раководството на МААЕ ќе се состане денеска, триПрочитај повеќе