Најиб Букеле

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Ел Салвадор, Најиб Букеле изјави дека безбедносните сили заплениле 1,2 тони кокаин. Loading… Тој изјави дека се приведени три лица од колумбиска националност, а кокаинот е запленет на 520 наутички милји од брегот на Ел Салвадор. Колумбискиот претседател Густаво Петро нагласи дека кокаинот е запленет благодарение на соработкатаПрочитај повеќе