Нафтали Бенет

Сподели со своите пријатели

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет во изјава за Си-Ен-Ен повтори дека воената операција на неговата земја во Рафа е неопходна за да се елиминира палестинската екстремистичка организација Хамас. Loading… „Речиси секој Израелец разбира дека мора да го земеме Рафах ако сакаме Хамас да си замине. Ако не ги уништиме целосно,Прочитај повеќе