Наџиб Букеле

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на Салвадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Loading… Претседателот на Салвадор Наџиб Букеле на Твитер напиша дека јачината на земјотресот била 5,9 степени, пренесе Ројтерс. Засега нема информации за повредени или материјална штета.Прочитај повеќе