Мурманск

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на руската област Мурманск беше избоден со нож на 4 април по состанокот со жителите во локалната градска сала, објавија руските новински агенции од прес-службата на гувернерот. Loading… Гувернерот Андреј Чибис бил нападнат во градот Апатита и ранет во стомакот, пренесоа агенциите, повикувајќи се на прес-службата на гувернерот. „ИмашеПрочитај повеќе