муфтија

Сподели со своите пријатели

Седиштето на ИВЗ е узурпирано од криминалци, а вработените се во заложништво, пренесува 24 вести повикувајќи се на изјавата на Реисот Сулејман Реџепи по упадот во заедницата во текот на вчерашниот ден. Како што пренесуваат медиумите, Реџепи побарал институциите да преземат мерки за зачувување на исламската верска заедница, откако на итна средбаПрочитај повеќе