Мохамед Штајех

Сподели со своите пријатели

Палестинскиот премиер Мохамед Штајех се расплака за време на состанокот на кабинетот на палестинските власти додека ја раскажуваше приказната за мајка чии деца биле затрупани под урнатините во Газа. Loading… Да потсетиме, израелската армија веќе еден месец жестоко бомбардира цели во Газа со цел да се одмазди за нападот наПрочитај повеќе