Мохамед Шести

Сподели со своите пријатели

Судот во Мароко го осуди Саид Букиуд (48) на пет години затвор затоа што го критикувал кралот на земјата Мохамед Шести за нормализирање на односите со Израел преку објави на Фејсбук. Loading… „Оваа казна е сурова и неприфатлива“, изјави неговиот адвокат Ел Хасан Есуни, според Гардијан. Тој додаде дека иПрочитај повеќе