Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан

Сподели со своите пријатели

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) Мохамед бин Зајед ал Нахјан во телефонски разговор го потврдија нивното единство во борбата против тероризмот. Loading… Ел Нахјан му упати сочувство на Ердоган во врска со терористичкиот напад врз турските војници, соопшти прес-службата на турскиот лидер. ДеветПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Обединетите Арапски Емирати и Етиопија денеска ја поздравија одлуката на лидерите на БРИКС да се прошират и да ги поканат овие две земји да се приклучат на економскиот сојуз. Loading… Претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан денеска изјави дека го почитува вклучувањето на неговатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан го назначи својот најстар син Шеик Калед за престолонаследник на Абу Даби и неговите браќа на највисоките позиции во земјата, објавија државните медиуми. Loading… Шеикот Мохамед, кој минатата година стана претседател и владетел на Абу Даби, вчера гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателите на Русија и на Обединетите Арапски Емирати, Владимир Путин и шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан телефонски разговарале за одлуката на западните земји да воведат непазарни ограничувања на цената на руската нафта, соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Loading… „Двете страни ја истакнаа ефективноста на заедничката работа во рамките наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан утре ќе отпатува за Русија, каде ќе се сретне со претседателот Владимир Путин, објави денеска државната новинска агенција на Емиратите ВАМ. Loading… Оваа вест доаѓа помалку од една недела откако производителите на нафта во групата ОПЕК+, која ги вклучува ОАЕПрочитај повеќе