MH17

Сподели со своите пријатели

Повеќе симболика не е можна. На денот кога беше објавена пресудата во судскиот процес за соборувањето на патничкиот авион МХ17, источна Украина беше опсипана со руски ракети. Повторно. Loading… Кога една руска противвоздушна ракета собори малезиски патнички авион што леташе од Амстердам до Куала Лумпур на 17 јули 2014 година,Прочитај повеќе