Марк Мајли

Сподели со своите пријатели

Украина погоди повеќе од 400 руски цели со ракетните системи ХИМАРС што им беа доставени од САД, изјави денеска генерал Марк Мајли, претседател на Здружениот генералштаб на САД. Loading… „Гледаме реални и мерливи резултати на Украина во користењето на овие системи. На пример, Украинците погодија преку 400 цели со HIMARSПрочитај повеќе