Марганец

Сподели со своите пријатели

Руските сили ја уништиле хаубицата М777 од американско производство, со која украинската армија наводно отворила оган врз најголемата европска нуклеарна централа Запорожје, соопшти денеска Министерството за одбрана во Москва. Loading… Констатирано е дека хаубицата е уништена во Марганец, пренесува Ројтерс. Во март, руските сили ја зазедоа нуклеарната централа Запорожје, којаПрочитај повеќе