мандарини

Сподели со своите пријатели

Мандарината е кисело-сладок цитрус од Југоисточна Азија кој се одгледува на нашите простори од 19 век. Loading… Ова овошје е богато со витамин Ц, го штити нашиот имунитет во студеното годишно време и ни помага да ја одржиме витката линија. Покрај тоа, мандарините се многу вкусни. Сезоната на овој цитрусПрочитај повеќе