Махараштра

Сподели со своите пријатели

Најмалку 12 лица загинаа, а повеќе од 30 се повредени откако се запали автобус во градот Нашик во западната индиска држава Махараштра, соопштија полициски претставници. Loading… „Повредени се повеќе од 30 лица, од кои двајца се во критична состојба“, изјави полициски функционер во Нашик, на околу 190 километри од Мумбај.Прочитај повеќе