Лудвигсхафен

Сподели со своите пријатели

Најмалку две лица загинаа, а едно е тешко повредено во напад со нож во градот Лудвигсхафен во западна Германија, изјави портпаролот на полицијата во покраината Рајна-Пфалц. Loading… Осомничениот сторител бил ранет во пресметка со полицијата. Мотивите за нападот се уште се нејасни, а во тек е опсежна истрага, додаде портпаролот.Прочитај повеќе