Напад со нож во Германија! Има убиени!

Сподели со своите пријатели

Најмалку две лица загинаа, а едно е тешко повредено во напад со нож во градот Лудвигсхафен во западна Германија, изјави портпаролот на полицијата во покраината Рајна-Пфалц.

Loading...

Осомничениот сторител бил ранет во пресметка со полицијата.

Мотивите за нападот се уште се нејасни, а во тек е опсежна истрага, додаде портпаролот.

Областа каде што се случи нападот е опколена од полицијата.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тројца полицајци ранети во напад на бомбаш самоубиец во Индонезија