локдаун

Сподели со своите пријатели

Кина го воведе најголемиот карантин на територијата на еден град од почетокот на пандемијата на корона вирусот пред повеќе од две години. Loading… Шангај девет дена ќе биде затворен во две фази, а властите во исто време ќе ги тестираат граѓаните. Градот, важен финансиски центар, речиси еден месец се бориПрочитај повеќе