кривично дело

Сподели со своите пријатели

На 07.02.2018 година околу 18,10 часот во с.Боговиње-тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Камењане дале знак за да застане патничко моторно возило “БМВ“ со скопски регистерски таблици. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, истото застанало и кога полицискиот службеник се доближил, возачот во возилото го стартувал истото иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осум години е вкупното време кое напаѓачот на дедо Љубе од с. Којково ќе мора да го помине во затвор, откако вчера Апелациониот Суд во Скопје ја потврди пресудата изречена во Основен Суд Куманово. Loading… Обвинетиот Борче Иванов, еден од двајцата напаѓачи кои извршија вооружено разбојништво куќата на дедо Љубе,Прочитај повеќе