Крива Паланка

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешната пријава од училиште во Крива Паланка дека на електронската адреса на училиштето била испратена закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажна пријава. Loading… Веднаш по добиената пријава,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На електронска адреса на основно училиште во Крива Паланка денеска стигнала пријава за поставена експлозивна направа. Loading… – Денеска (02.12.2022) околу 11.00 часот во  Полициска станица Крива Паланка било пријавено дека на електронска адреса на едно основно училиште во Крива Паланка е упатена закана за поставена експлозивна нaправа, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишен маж од Крива Паланка е приведен под сомнение дека извршил обљуба врз една година помлада сограѓанка. Loading… – На 12.10.2022 во 19.40 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода И.М.(39) од Крива Паланка. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 38-годишна жена одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човечки труп и облека вчера попладне биле пронајдени на ливада во атарот на кривопаланечкото село Конопница. Loading… – На 12.06.2022 во 17.24 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во ливада во атар на с.Конопница, кривопаланечко, бил пронајден дел од човечки труп и облека, информираат од Секторот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министрите за транспорт и врски и за земјоделство, шумарство и водостопанство, Горан Сугарески и Љупчо Николовски, и со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов го означи стартот на градежните работи за изградба на експресниот пат од Куманово доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Директорката на „Веибо груп“ Кристина Јакимова заедно со менаџментот во кој има и турски државјани вечерва ја посетила фабриката. Но, откако влегле во фабриката која не работи од први месецов, дворот на објектот бил опколен од група на работници кои веќе неколку часа не им дозволуваат да излезат од „Веибо“,Прочитај повеќе