крава

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 50 лица завршиле во болница откако јаделе месо од умрена крава. Дури 60 жители на едно село во Јужноафриканската Република итно минатиот четврток биле префрлени во болница, откако јаделе месо од крава која била убиена од отровна кобра, пишува Дејли мејл. 15 момчиња завршиле во болница откако силувалеПрочитај повеќе