Корзика

Сподели со своите пријатели

Три лица, од кои едно дете, загинаа, а најмалку 12 се повредени кога силно невреме го погоди денеска францускиот остров Корзика, оставајќи 45.000 домаќинства без струја, соопштија денеска локалните власти. Loading… Град, силен дожд и ветрови со брзина од над 220 километри на час ја погодија Корзика, додека другите деловиПрочитај повеќе