Конрад Мендоза Алмеда

Сподели со своите пријатели

Вооружени напаѓачи го убија градоначалникот на југозападниот мексикански град Сан Мигел Тотолапан и уште најмалку 17 други, потврдија официјални лица. Loading… Полицијата соопшти дека вооружени напаѓачи упаднале во градското собрание во Сан Мигел Тотолапан во средата во 14 часот по локално време, јавува Би-Би-Си. Партијата на градоначалникот Конрад Мендоза Алмеда,Прочитај повеќе