Ким Јо Џонг

Сподели со своите пријатели

Моќната сестра на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска упати остри закани до Јужна Кореја дека размислува за еднострани санкции против Северна Кореја, нарекувајќи го новиот јужнокорејски претседател и неговата влада идиоти и „бесни кучиња што глодаат коски“ фрлени врз нив од САД. Loading… Јужнокорејското Министерство за надворешни работи пред дваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кој е виновен за хакерскиот напад на церемонијата за отворање на Зимските олимписки игри останува тајна, но организаторите и официјално потврдија дека до нападот навистија дошло објавиEngadget. Некој го компромитиралнтернет и телевизискиот пренос, како и податоците, кои се користени и создадени за време не отворањето на игрите во Шјонгчаг. СекојПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го повика претседателот на Јужна Кореја Мун Џае Ин на самит во Пјонгјанг, соопшти Сеул. Повикот го пренела сестрата на лидерот на Северна Кореја, Ким Јо Џонг, а наведено е дека Ким Џонг Ун е подготвен да се сретне со лидерот на Јужна Кореја штоПрочитај повеќе