Каис Саид

Сподели со своите пријатели

Стотици граѓани учествуваа на протестите во Тунис против сиромаштијата, високите цени и недостигот на одредени прехранбени производи. Loading… Граѓаните учествуваа во протестите, со што го зголемија притисокот врз претседателот на државата Каис Саид да ја реши економската и политичката криза во земјата, јавува денеска Ројтерс. Протестот во главниот град сеПрочитај повеќе