Јохан Шолц

Сподели со своите пријатели

Германската опозициска Христијанско-демократска унија (ЦДУ/ЦСУ) сè повеќе го притиска канцеларот Олаф Шолц да испрати тешко оружје во Украина, обвинувајќи го дека е ко-одговорен за нејзината одбрана и се заканува со гласање недоверба на Бундестагот. Loading… „Сакаме да ја поддржиме владата во украинската криза“, напиша на Твитер заменик-шефот на парламентарната групаПрочитај повеќе