Јалда Хаким

Сподели со своите пријатели

Новинарката на Би-Би-Си, Јалда Хаким на Твитер ја објави веста дека кралицата Елизабета Втора починала, откако Бакингемската палата утрово изрази загриженост за нејзиното здравје. Loading… Во меѓувреме таа го избриша твитот. Во истиот пишуваше: „Кралицата Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст, објави Бакингемската палата“.   Yalda Hakim tweeted and deletedПрочитај повеќе