Ижевск

Сподели со своите пријатели

Во вчерашната престрелка во училиште во Ижевск загинаа 17 лица, од кои единаесет деца, соопштија денеска локалните власти во руската област Удмуртија, наведувајќи дека уште девет пациенти се во тешка состојба, пренесува РИА Новости. Loading… Седум деца се меѓу пациентите на интензивна нега и нивната состојба е сериозна, изјави главниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинатите во нападот на училиште во рускиот град Ижевск во понеделникот се искачи на тринаесет, меѓу кои и седум деца, објавија руските власти. Loading… Мотивот на напаѓачот кој си го одзел животот не е познат. Нападот се случил во главниот град Удмуртија, регион кој се наоѓа на околуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во пукање во училиште во рускиот град Ижевск, најмалку 13 лица загинаа, меѓу кои седум деца, а околу 20 лица се повредени, соопшти Рускиот истражен комитет. Loading… Според претходните прелиминарни извештаи, загинале девет лица, меѓу кои двајца работници од обезбедувањето, двајца учители и пет деца, а има околу 20 ранети,Прочитај повеќе