Индонезија

Сподели со своите пријатели

Индонезискиот суд во понеделникот го осуди на смрт сопственикот на исламски интернат обвинет за силување на 13 малолетни ученички, од кои некои останале бремени. Loading… Тој беше осуден на доживотен затвор во февруари, но обвинителството поднесе жалба на одлуката, јавува Си-Ен-Ен. Судот во Бандунг на островот Јава го прогласи ХериПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тажна и потресна видео снимка направена пред една година во Индонезија, прикажува орангутан кој со сета сила се обидува да го одбрани својот дом. Организацијата за спасување животни „International Animal Rescue“ објави снимка од вознемирен орангутан кој со сета сила се обиде да се бори против тешката машинерија која јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Самен Кондоруру (40) од Индонезија загинал при погребен ритуал кога го носел лешот на својата мајка на кула. Поради лошо поставените даски лешот паднал врз него и го згмечил. Имено, ковчегот во кој се наоѓала неговата мајка, паднал од кулата врз него. ШОК: Џиновски питон проголтал жена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Loading…Прочитај повеќе