Игор Ивин

Сподели со своите пријатели

Во градот Џанкој на Крим, кој синоќа беше нападнат од украински дронови, воведена е вонредна состојба, изјави шефот на градската управа Игор Ивин. Loading… Тој изјави дека во градот се оштетени неколку згради и електричната мрежа. Оштетени се приватна куќа, продавница и стручно училиште, изјави Ивин, пренесува РИА Новости. ОлегПрочитај повеќе