Хуан Хозе Зунига

Сподели со своите пријатели

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ја критикуваше боливиската војска за обидот за напад врз владината палата во Ла Паз, како што изгледаше како обид за државен удар. Loading… „Цврсто ги осудувам обидите за соборување на демократски избраната влада на Боливија“, напиша шефот на извршната власт на ЕУПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боливискиот претседател Луис Арсе го разреши шефот на боливиските вооружени сили, генерал Хуан Хозе Зунига, обвинувајќи го за обид за државен удар, а боливиските власти го уапсија, објави во средата боливиската државна телевизија. Loading… Зунига беше уапсен и ставен во полициско возило додека зборуваше со новинарите пред касарната. „Ти сиПрочитај повеќе