Хозе Луис Карнеиро

Сподели со своите пријатели

Португалија вчера почна со примена на тридневна забрана за влез во шумите, со цел да се спречат можните пожари. Loading… Оваа одлука во петокот ја донесе владата во Лисабон, бидејќи Португалија е во период на сериозна суша, а неколку разорни пожари ја зафатија земјата ова лето, пренесе АП. Со меркатаПрочитај повеќе