Хјустон

Сподели со своите пријатели

Во хемиска фабрика во предградието на Хјустон во американската сојузна држава Тексас денеска дошло до експлозија, а потоа и пожар, при што едно лице е повредено. Loading… Официјалните лица сè уште истражуваат што ја предизвикало експлозијата во фабриката во Пасадена, што се случи околу пладне по локално време. Првилиминарните информацииПрочитај повеќе