Хиос

Сподели со своите пријатели

Шумски пожар на грчкиот остров Хиос е предизвикан синоќа од сообраќајна несреќа кај селото Катавасис, а возачот кој ја предизвикал несреќата е уапсен, јавија локалните медиуми. Loading… Пожарот брзо добил големи размери, но бил ставен под контрола околу 10 часот по локално време и сега се повлекува, јавува ЕРТ, наведувајќиПрочитај повеќе