Хасан Рохани

Сподели со своите пријатели

Иран денеска ги обвини САД дека и се закануваат на Русија со ново нуклеарно оружје, откако Вашингтон во петок објави документ со планови за ширење на своите нуклеарни можности. – Американците бессрамно и се закануваат на Русија со ново нуклеарно оружје, рекол претседателот на Иран, Хасан Рохани, пренесува агенцијата Ројтерс.Прочитај повеќе