гути

Сподели со своите пријатели

Милитантите Хути поддржани од Иран истрелаа две противбродски балистички ракети од Јемен во јужниот дел на Црвеното Море, но нема извештаи за штета, соопшти американската Централна команда. Loading… Според соопштението, неколку комерцијални бродови во областа пријавиле удар на проектил во околната вода. Британската управа за поморска трговија претходно објави триПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јеменската бунтовничка група Хути соопшти дека извршила напади со дронови насочени кон израелскиот пристанишен град Еилат, како и комерцијален брод во Црвеното Море, додека групата поддржана од Иран ги засилува нападите за кои вели дека се притисок врз Израел да ја прекине војната во Газа. Loading… Говорејќи во вторникот, воениотПрочитај повеќе