Гитанас Науседа

Сподели со своите пријатели

Литванија купува два системи за воздушна одбрана NASAMS за Украина, рече литванскиот претседател Гитанас Науседа во видео изјава објавена во вторникот вечерта. Loading… „Ќе биде доставен до Украина што е можно поскоро“, изјави Наузеда, која денеска е во посета на Киев. Договорот беше потпишан во вторникот меѓу Литванија, Норвешка иПрочитај повеќе