Гастон Глок

Сподели со своите пријатели

Гастон Глок, инженер и бизнисмен кој го разви еден од најпродаваните пиштоли во светот, почина на 94-годишна возраст, објави австриската новинска агенција АПА. Loading… Австриецот стекна лојални следбеници меѓу полицајците и војниците ширум светот со оружјето што го носеше неговото име. Форбс го процени неговото и богатството на неговото семејствоПрочитај повеќе