ФИФА

Сподели со своите пријатели

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја критикуваше ФИФА дека наводно одбила да ја прикаже неговата видео порака пред финалето на Светското првенство. Loading… Во своето ноќно обраќање Зеленски рече дека ФИФА го „запрела“ неговиот говор пред финалниот натпревар во Катар, но додаде дека „светот сепак го слушна нивниот повик“. Вчера, украинскотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лидерите на Г20 седнаа на маса. Сепак, пред да почнат да јадат, домаќинот на самитот Јоко Видодо ги претстави претседателот на МОК Томас Бах и претседателот на ФИФА Џани Инфантино, кои накратко им се обратија на лидерите. Loading… Пет дена пред, како што пишува Гардијан, контроверзниот Мундијал во Катар, ИнфантиноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин му посака среќа на Катар да биде домаќин на Светското првенство и понуди помош стекната од искуството од пред четири години. Loading… Катар ќе стане првата арапска земја домаќин на Светското првенство на ФИФА (20 ноември – 18 декември). Пристигнувањето на повеќе од 1,5 милиони фановиПрочитај повеќе