Ферус Мустафов

Сподели со своите пријатели

По кусо боледување ноќеска почина музичарот Ферус Мустафов, познат како кралот на ромската музика. Loading… Ферус доживеа мозочен удар на 26 април, по што беше хоспитализиран во болницата „8 септември“ каде ноќеска починал. Мустафов е роден на 20 декември 1950 година во Штип во ромско семејство на музичари. Тој имашеПрочитај повеќе