Фабрис Лежери

Сподели со своите пријатели

Холанѓанецот Ханс Лајтенс е новиот извршен директор на Европската управа за гранична и крајбрежна стража – Фронтекс. Loading… 59-годишникот моментално е командант на Кралскиот Дач Марехаус, огранок на холандските вооружени сили. Лајтенс беше и член на одборот на директори на Фронтекс како претставник на Холандија. Тој ќе ја замени ЛетонкатаПрочитај повеќе