Евгениј Сатановски

Сподели со своите пријатели

Руската државна телевизија предупреди дека Кремљ ќе ги нападне САД со нуклеарно оружје доколку Украина ја ескалира војната на „нуклеарно ниво“. Loading… Рускиот политички коментатор и претседател на Рускиот институт за Блискиот Исток, Евгениј Сатановски, го изјави ова во видео клип кој брзо стана вирален. Советникот во украинското Министерство заПрочитај повеќе