Етјен де Понсин

Сподели со своите пријатели

Француската министерка за надворешни работи Кетрин Колона ја оствари својата трета посета на Киев откако ја презеде функцијата во мај за да ја потврди поддршката и солидарноста на Франција и да разговара за нуклеарната безбедност. Loading… „Добро утро Украина, убаво е што се вратив во Киев“, напиша Колона на „Твитер“Прочитај повеќе