Еом Донг-хван

Сподели со своите пријатели

Полска потпиша договор со Јужна Кореја за купување тенкови, хаубици и муниција во вредност од 5,8 милијарди евра, пренесува АП. Loading… Тие беа потпишани од полскиот вицепремиер и министер за одбрана Маријуш Блашчак и јужнокорејскиот министер за одбранбени набавки Еом Донг-хван во воената база во северниот полски град Мораг, пренесуваПрочитај повеќе