Емирати

Сподели со своите пријатели

Областа на Персискиот Залив вчера беше погодена од многу силен циклон, кој го зафати подрачјето од Бахреин и Катар преку Емиратите и источните делови на Саудиска Арабија до југот на Иран и Пакистан и донесе невидени врнежи и невреме во овие области. Loading…   Now patrol guys will not giveПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска замина во ненадејна посета на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), во време кога напорите да се спаси договорот за иранската нуклеарна програма се во застој, а тензиите со Тахеран растат. Loading… Во соопштението од кабинетот на Бенет се вели дека тој ќе се сретне со претседателотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Обединетите Арапски Емирати, во емиратот Рас ел Хајм отворен е зиплајн на должина од 2,38 километри, што го прави најдолг зиплајн во светот. Рекордот го потврди и комисијата на Гинисовата книга на рекорди. „Палата на Емиратите“ – Најлускузниот хотел во светот вреден 6 милијарди долари (галерија) Loading… Љубителите наПрочитај повеќе