Елназ Рекаби

Сподели со своите пријатели

Иранската атлетичарка Елназ Рекаби (33), која се најде на насловните страници затоа што одби да носи хиџаб додека ја претставуваше својата земја на азиското првенство во спортско качување во Сеул во неделата, наводно исчезнала. Loading… Извори блиски до Рекаба за Би-Би-Си изјавиле дека од понеделникот вечерта не можат да стапатПрочитај повеќе