Екрем Тефики

Сподели со своите пријатели

Екрем Тефики е нов член на Градскиот фудбалски клуб Куманово кој се подготвува за силен настап оваа сезона. Loading… Од управата на клубот очекуваат Тефики да биде добро освежување за напаѓачката формација. Инаку Тефики има настапувано во Милано, Работнички и Металург во младински категории, како и во Братство Прилеп иПрочитај повеќе